TODAY
FOOTBALL
All games 7 pm unless noted
CLASSIC SUBURBAN
• Henry Sibley at South St. Paul
• Mahtomedi at Tartan
• North St. Paul at Richfield
MINNEAPOLIS CITY
• Henry at Washburn
• Roosevelt at North, 3:30 pm
MISSISSIPPI 8
• Big Lake at Elk River
NORTH SUBURBAN
• Benilde-St. Margaret's at Cooper
NORTHWEST SUBURBAN
• Anoka at Park Center
• Armstrong at Maple Grove
• Coon Rapids at Blaine
• Osseo at Centennial
SOUTH SUBURBAN
• Eastview at Lakeville North
• Jefferson at Burnsville
• Rosemount at Kennedy
ST. PAUL CITY
• Humboldt at Harding
METROPOLITAN AREA
• Apple Valley at Hopkins
• Belle Plaine at New Ulm
• Cambridge-Isanti at Zimmerman
• Champlin Park at Eden Prairie
• Delano at Grand Rapids
• Duluth East at St. Francis
• Edina at Andover
• Mankato West at New Prague
• Maple Lake at Mayer Lutheran
• Milaca at Monticello
• Minnetonka at Totino-Grace
• Northfield at St. Paul Central
• Norwood YA at Howard Lake-W-W
• Owatonna at Chanhassen
• Princeton at St. Michael-Albertville
• Rockford at Columbia Heights
• Sauk Rapids-Rice at Rogers
• St. Louis Park at North Branch
• St. Paul Highland Park at Winona
• Wayzata at Prior Lake
FRIDAY
FOOTBALL
All games 7 pm unless noted
CLASSIC SUBURBAN
• St. Thomas Academy at Simley
MINNEAPOLIS CITY
• Edison vs. Southwest (at Augsburg)
MISSISSIPPI 8
• Buffalo at Becker
NORTH SUBURBAN
• Spring Lake Park at Irondale
SOUTH SUBURBAN
• Eagan vs. Lakeville South (at Lakeville North)
SUBURBAN EAST
• East Ridge vs. Cretin-DH (at UST)
• Mounds View at Hastings
• Park at Forest Lake
• White Bear Lake at Roseville
• Woodbury at Stillwater
TRI-METRO
• Blake at St. Anthony
• Concordia Academy at DeLaSalle
• Minnehaha Acad at Brooklyn Center
• New Life Academy at Breck
• Providence at St. Croix Lutheran
• St. Agnes at St. Paul Academy, 4:30 pm
WRIGHT COUNTY
• Annandale at Litchfield
• Dassel-Cokato at Glencoe-Silver Lake
• Mound-Westonka at Hutchinson
• Waconia at Orono
METROPOLITAN AREA
• Holy Angels at Chisago Lakes
• Farmington at Rochester Mayo
• Fridley at Shakopee
• Hill-Murray vs. SP Johnson (at Bakken)
• Holy Family at Watertown-Mayer
• Red Wing at Austin
• Rochester Century at Chaska
• Rochester JM vs. SP Como Park (at Griffin)
• Sibley East at G-F-W
• St. Clair at West Lutheran
• St. Peter at Le Sueur-Henderson
• Waterville-Elysian-Morristown at Jordan
Tag(s): Star Tribune Hub Exclusive Metro East Lake Minneapolis City Mississippi 8 North Suburban Northwest Suburban South Suburban Southwest St. Paul City Suburban East Wright County Rochester Century Owatonna Mankato West Rochester Mayo Austin Winona Sauk Rapids-Rice Rockford Maple Lake South St. Paul St. Thomas Academy Mahtomedi Hill-Murray Tartan North St. Paul Richfield Simley Two Rivers St. Clair/Loyola Waterville-Elysian-Morristown Gibbon-Fairfax-Winthrop Wayzata Eden Prairie Edina Hopkins Minnetonka Mayer Lutheran Sibley East Le Sueur-Henderson Jordan Rogers Becker Big Lake Monticello Cambridge-Isanti Buffalo Elk River Northfield New Prague Chanhassen Chaska Farmington Red Wing Shakopee Totino-Grace Spring Lake Park Chisago Lakes North Branch St. Francis St. Louis Park Columbia Heights Fridley Irondale Blaine Osseo Andover Centennial Coon Rapids Maple Grove Park Center Anoka Benilde-St. Margaret's New Ulm St. Peter Apple Valley Burnsville Eagan Eastview Lakeville North Lakeville South Prior Lake Rosemount St. Paul Central St. Paul Highland Park East Ridge Forest Lake Hastings Mounds View Park of Cottage Grove Roseville Stillwater White Bear Lake Woodbury Blake Breck DeLaSalle Annandale Dassel-Cokato Delano Glencoe-Silver Lake Hutchinson Litchfield Mound Westonka Orono Waconia Watertown-Mayer Milaca Princeton Zimmerman Grand Rapids Duluth East Concordia Academy Brooklyn Center Academy Force St. Agnes St. Croix Lutheran West Lutheran