Quantcast
skip navigation

Livestream Links

By Alexandra White, SportsEngine, 10/17/17, 4:30PM CDT

Share

Week of 10/16-10/19

Football

Wednesday, October 18th
Roseau vs. Crookston (WILD 102FM) 5:30pm
Warroad vs. Bagley (KKWQ) 6pm
St. Cloud Tech vs. Bemidji (KBUN) 6pm
Hastings vs. South St. Paul (KDWA) 6:05pm 
MACCRAY vs. Edgerton (HSC or 97.3 The River) 6:30pm
Stillwater vs. Woodbury (TJ Sports) 6:30pm
Polk County West vs. Fosston (KKCQ FM) 6:35pm
Pine River-Backus vs. Ada-Borup/NCW (KRJB) 6:35pm
Fertile-Beltrami vs. Mahnomen (KRJM) 6:35pm
Hutchinson vs. Sauk Rapids (KDUZ) 6:40pm
Litchfield vs. Glencoe-Silver Lake (KARP) 6:40pm 
International Falls vs. Virginia (KSDM) 6:40pm
Crosby-Ironton vs. Pine City (KFGI) 6:45pm
McGregor vs. Isle (KKIN) 6:45pm
Blackduck vs. Red Lake (KKWB) 6:45pm
East Grand Forks vs. Pequot Lakes (KLKS) 6:45pm
Staples-Motley vs. Pillager (WWWI) 6:45pm
Red Rock Central vs. Renville County West (KDJS) 6:45pm 
Grand Meadow vs. Randolph (HSC) 6:4pm
Norwood Young America vs. Gibbon-Fairfax-Winthrop (KGLB) 6:50pm 
Farmington vs. Lakeville South (PrepSpotlight) 7pm
Prior Lake vs. Eastview (PrepSpotlight) 7pm
Blaine vs. Anoka (PrepSpotlight) 7pm
Stillwater vs. Woodbury (PrepSpotlight) 7pm
St. Francis vs. Andover (PrepSpotlight) 7pm
St. Thomas vs. Hill-Murray (PrepSpotlight) 7pm
Burnsville v. Minnetonka (PrepSpotlight) 7pm
SMB vs. Minneapolis Southwest (PrepSpotlight) 7pm
Irondale vs. Robbinsdale-Cooper (PrepSpotlight) 7pm
Sibley vs. Apple Valley (PrepSpotlight) 7pm
Shakopee vs. Rosemount (PrepSpotlight) 7pm
Mounds View vs. White Bear Lake (CTV) 7pm
Wadena-Deer Creek vs. Long Prairie-Grey Eagle (KEYL AM) 7pm
Wrenshall vs. Cromwell-Wright (WKLK) 7pm
Hermantown vs. Cloquet (WKLK AM) 7pm
Aitkin vs. Moose Lake-Willow River (WMOZ or KKIN AM) 7pm
BOLD vs MACA (KMRS) 7pm 
Brandon-Evansville vs. Hancock (KKOK) 7pm
Tracy-Milroy-Balaton vs. Murray County Central (KJOE) 7pm
Montevideo vs. Osakis (KDMA)
Yellow Medicine East vs. Canby (KKRC)
Eden Prairie vs. Edina (PSB Media or HSC) 7pm
North Branch vs. Proctor (HSC) 7pm 
Cretin-Derham Hall vs. Roseville (TJ Sports) 7:30pm 
 

Volleyball

Monday, October 16th
St. Paul Humboldt vs. St. Paul Highland Park (651 Sports) 7pm
Kittson County Central vs. Lake of the Woods (KKWQ) 7:15pm
Adrian vs. Murray County Central (KJOE) 7:15pm
Hillsboro-Central Valley vs. Larimore (KRJB) 7pm 
Brandon-Evansville vs. Wheaton-Herman-Norcross (KKOK) 7:30pm
Farmington vs. Eastview (PrepSpotlight) 7pm

Tuesday, October 17th
St. Anthony vs. Edison (CTV) 6pm
Ortonville vs. Yellow Medicine East (KKRC) 6pm
Grand Meadow vs. Mable-Canton (HSC) 6:45pm
Burnsville vs. Prior Lake (HSC) 6:50pm
Renville County West vs. Litchfield (KKRC) 7pm
Ada-Borup/NCW vs. Park Christian (KRJB) 7pm
Buffalo Lake-Hector-Stewart vs. Lester Prairie/Holy Trinity (KARP) 7pm
Glencoe-Silver Lake vs. Watertown-Mayer (KGLB) 7pm
Bagley vs. Mahnomen (KRJM) 7pm
Waubun vs. Win-E-Mac (KKCQ FM) 7pm
Lake Park Audubon vs. Fosston (KKCQ AM) 7pm
Lakeville South vs. Rosemount (PrepSpotlight) 7pm
Elk River vs. Maple Grover (PrepSpotlight) 7pm
Walker-Hackensack-Akeley vs. Pine River-Backus (KLKS) 7:15pm
Warroad vs. Thief River Falls (KKWQ) 7:15pm
Pillager vs. Sebeka (WWWI) 7:15pm
Aitkin vs. Hinckley/Finlayson (KKIN AM) 7:15pm
Montevideo vs. Benson (HSC) 7:20pm
Minnewaska vs. Morris Area (KKOK) 7:30pm
 

Spotlight Games

most popular

Tag(s): MSHSL Districts  9-Man  North  Isle  Ogilvie  Red  Lake of the Woods   White  Cromwell-Wright  McGregor  South  East  Grand Meadow  Houston  Lanesboro  Mabel-Canton  Randolph  West   Hills-Beaver Creek  West  North  Kittson County Central  Ada-Borup  Waubun  Win-E-Mac  South  Brandon-Evansville  Buffalo Lake-Hector-Stewart  Hancock  MACCRAY  Renville County West  Wheaton-Herman-Norcross  Big Southeast  East Central  South  Glencoe-Silver Lake  Hutchinson  Litchfield  Metro  East  Cretin-Derham Hall  East Ridge  Mounds View  Roseville  Stillwater  Woodbury  White Bear Lake   Maroon  Hastings  Henry Sibley  Hill-Murray  Simley  South St. Paul  St. Thomas Academy  South  Apple Valley  Burnsville  Eastview  Farmington  Lakeville South  Rosemount  Midwest  Blue  Long Prairie-Grey Eagle  Osakis  Staples-Motley  Wadena-Deer Creek  Red  East Grand Forks  Pequot Lakes  Roseau  Thief River Falls  White  Crookston  Warroad  Mid Southeast  White  Mid State  Pierz  Rockford  Sub 2  Benson  BOLD  Minnewaska  Montevideo  Morris Area/Chokio-Alberta  Yellow Medicine East  Northeast  Blue  Aitkin  Crosby-Ironton  Moose Lake-Willow River  Red  Cloquet  Hermantown  Proctor  Silver  Deer River  Hinckley-Finlayson  White  International Falls   Virginia  Northwest  West  Lake Park-Audubon  Polk County West  Badger-Greenbush-Middle River  Fertile-Beltrami  Fosston  Mahnomen  Red Lake County  East  Bagley  Blackduck  Pillager  Pine River-Backus  Red Lake  Walker-Hackensack-Akeley  North Central  Blue  Elk River  St. Francis  Red  Moorhead  St. Cloud Tech  White  Chisago Lakes  Monticello  North Branch  Southeast  Red  Southwest  East  Murray County Central  Tracy-Milroy-Balaton  Adrian  Canby  West  South Central  Blue  Norwood Young America  Sibley East  White  Jackson County Central  Martin County West  Suburban  Red  Irondale  Robbinsdale Cooper  White   Twin City  City - Blue  St. Paul Humboldt  Suburban - Gold  SMB  Suburban - Maroon  Minneapolis Southwest  St. Anthony  St. Paul Highland Park  City - Red  North  Andover  Anoka  Blaine  West  Eden Prairie  Edina  Maple Grove  Minnetonka  Prior Lake  Shakopee  Wrenshall  Central  Gold  Grey