FOOTBALL
THURSDAY
CLASSIC SUBURBAN
• Tartan 24, Henry Sibley 0
LAKE
• Eden Prairie 16, Minnetonka 0
• Wayzata 28, Edina 7
NORTH SUBURBAN
• Totino-Grace 41, Irondale 7
NORTHWEST SUBURBAN
• Blaine 24, Andover 3
ST. PAUL CITY
• Central 35, Harding 0
• Highland Park 15, Como Park 14
• Johnson 41, Humboldt 0
TRI-METRO
• St. Paul Academy 49, Blake 8
METROPOLITAN AREA
• Hopkins 52, St. Louis Park 0
MINNESOTA
• Bertha-Hewitt 32, Brandon-Evansville 22
FRIDAY
All games 7 pm unless noted
CLASSIC SUBURBAN
• Mahtomedi at North St. Paul
• Richfield at South St. Paul
• Simley at Hill-Murray
MINNEAPOLIS CITY
• Henry at North, 3:30 pm
• Southwest at South, 3:30 pm
MINNESOTA RIVER
• Jordan at Belle Plaine
• Le Sueur-Hend. at Montgomery-Lons.
• Mayer Lutheran at Norwood YA
• Watertown-Mayer at Sibley East
MISSISSIPPI 8
• Big Lake at Rogers
• Elk River at Buffalo
• Monticello at Becker
• St. Michael-Alb. at Cambridge-Isanti
MISSOTA
• Chaska at Chanhassen, 5 pm
• New Prague at Red Wing
• Northfield at Farmington
• Shakopee at Holy Angels
NORTH SUBURBAN
• Chisago Lakes at Fridley
• Cooper at Columbia Heights
• North Branch at St. Francis
NORTHWEST SUBURBAN
• Armstrong at Champlin Park, 5 pm
• Centennial at Park Center, 5 pm
• Coon Rapids at Anoka, 5 pm
• Maple Grove at Osseo, 5 pm
SOUTH SUBURBAN
• Apple Valley at Rosemount
• Eagan at Prior Lake
• Eastview at Burnsville
• Kennedy at Jefferson
• Lakeville South at Lakeville North
SUBURBAN EAST
• Cretin-Derham Hall at Forest Lake
• East Ridge at Stillwater
• Mounds View at White Bear Lake
• Park at Hastings
• Roseville at Woodbury
TRI-METRO
• Concordia Academy at St. Croix Luth.
• DeLaSalle at Breck, 4:30 pm
• New Life Academy at St. Agnes
• Providence at Minnehaha, 4 pm
WRIGHT COUNTY
• Annandale at Mound-Westonka
• Delano at Waconia
• Hutchinson at Glencoe-Silver Lake
• Litchfield at Dassel-Cokato
METROPOLITAN AREA
• Grand Rapids at Orono, 5 pm
• Holy Family at St. Thomas Academy
• Howard Lake-W-W at Rockford
• Minneapolis Edison at Wabasha-Kellogg
• West Lutheran at Red Lake, 4 pm
SATURDAY
All games 7 pm unless noted
NORTH SUBURBAN
• Benilde-StM at Spring Lake Park, 1 pm
TRI-METRO
• St. Anthony at Brooklyn Center
Tag(s): Star Tribune Hub Exclusive Metro East Lake Minneapolis City Minnesota River Mississippi 8 Metro West North Suburban Northwest Suburban South Suburban Southwest St. Paul City Suburban East Wright County Rockford South St. Paul St. Thomas Academy Mahtomedi Hill-Murray Tartan North St. Paul Richfield Simley Two Rivers Wayzata Eden Prairie Edina Hopkins Minnetonka Minneapolis Edison Mayer Lutheran Sibley East Jordan Rogers Becker Big Lake Monticello Cambridge-Isanti Buffalo Elk River Northfield New Prague Chanhassen Chaska Farmington Red Wing Shakopee Totino-Grace Spring Lake Park Chisago Lakes North Branch St. Francis St. Louis Park Columbia Heights Fridley Irondale Blaine Osseo Andover Centennial Coon Rapids Maple Grove Park Center Anoka Bertha-Hewitt Apple Valley Burnsville Eagan Eastview Lakeville North Lakeville South Prior Lake Rosemount Cretin-Derham Hall East Ridge Forest Lake Hastings Mounds View Park of Cottage Grove Roseville Stillwater White Bear Lake Woodbury Wabasha-Kellogg Blake Breck DeLaSalle Annandale Dassel-Cokato Delano Glencoe-Silver Lake Hutchinson Litchfield Mound Westonka Orono Waconia Watertown-Mayer Grand Rapids Concordia Academy Brooklyn Center Academy Force St. Agnes West Lutheran Red Lake