Quantcast
skip navigation

Livestream Links

09/14/2017, 2:00pm CDT
By Alexandra White, SportsEngine

Football
Roseau vs. Breckenridge (WILD 102) 5:30pm
Bemidji vs. Sauk Rapids (KBUN) 6pm
Hastings vs. Park (KDWA) 6:05pm
Worthington vs. Marshall (104.3 The Party) 6:30pm 
Stillwater vs. Roseville (Valley Access) 6:30pm
Ada-Borup/NCW vs. Cass Lake-Bena (KRJB) 6:35pm
Fosston vs. Mahnomen (KRJM) 6:35pm
Win-E-Mac vs. NCEUH (KKCQ FM) 6:35pm
Delano vs. Glencoe-Silver Lake (KGLB) 6:40pm
Hutchinson vs. Big Lake (KDUZ) 6:40pm
Princeton vs. Willmar (KWLM) 6:40pm
Renville County West vs. Maccray (97.3 The River) 6:40pm
Moorhead vs. St. Cloud Tech (KNSI) 6:45pm
Aitkin vs. Virginia (KKIN AM) 6:45pm
Carlton vs. Isle (KKIN) 6:45pm
Pequot Lakes vs. Perham (KLKS) 6:45pm
Bagley vs. Pine River-Backus (KFGI) 6:45pm
Ottertail Central vs. Pillager (WWWI) 6:45pm 
Lester Prairie/Holy Trinity vs. United South Central (KARP) 6:50pm
ACGC vs. Morris Area (KMRS) 7pm
Heron Lake-Okabena vs. Fulda (KDOM FM) 7pm
Detroit Lakes vs. Fergus Falls (KDLM) 7pm
Kingsland vs. Southland (KVGO) 7pm
Martin County West vs. Windom (KDOM AM) 7pm
Sleepy Eye vs. Murray County Central (KJOE) 7pm
Wheaton-Herman-Norcross vs. Brandon-Evansville (KKOK) 7pm
Minnewaska vs. Montevideo (KDMA) 7pm
Ortonville vs. Yellow Medicine East (KKRC) 7pm
Blackduck vs. Warroad (KKWQ) 7pm
Richfield vs. Orono (PrepSpotlight) 7pm
Chaska vs. Chanhassen (PrepSpotlight) 7pm
Staples-Motley vs. Long Prairie-Grey Eagle (KXDL) 7pm
SMB vs. Fridley (PrepSpotlight) 7pm
Maple Grove vs. Minnetonka (PrepSpotlight) 7pm
Cretin-Derham Hall vs. Woodbury (PrepSpotlight) 7pm
Centennial vs. Anoka (PrepSpotlight) 7pm
Chisago Lakes vs. Andover (PrepSpotlight) 7pm
Shakopee vs. Eastview (PrepSpotlight) 7pm
Eden Prairie vs. Prior Lake (PrepSpotlight or PSB Media) 7pm
Mahtomedi vs. Hill-Murray (PrepSpotlight) 7pm
Lakeville North vs. Farmington (PrepSpotlight) 7pm
Lake Park Audubon vs. Badger Greenbush Middle River (The Cube) 7pm
Morris Area vs. ACGC (The Cube) 7pm
Belgrade Brooten Elrosa vs. Royalton (The Cube) 7pm
Totino-Grace vs. Mounds View (The Cube) 7pm
Hopkins vs. Armstrong (CCX Media) 7pm
Pierz vs. Maple Lake (SFM Sports or You Are There Sports) 7pm
Esko vs. Greenway/N-K (WKLK FM) 7pm
Hibbing vs. Cloquet (WKLK AM) 7pm
Moose Lake-Willow River vs. International Falls (WMOZ or KSDM) 7pm
Minnesota Valley Lutheran vs. St. Clair (KNUJ AM) 7pm 

Volleyball
Tuesday, September 12th
Long Prairie-Grey Eagle vs. Swanville (KXDL 99.7) 7:30pm
Eagan vs. Lakeville South (PrepSpotlight) 7pm
Albany vs. St. Cloud Cathedral (KNSI) 6:45pm
Hastings vs. Park (KDWA) 7pm
Westbrook-Walnut Grove vs. Windom (KDOM FM) 7pm
Canby vs. Lakeview (Lakeview Youtube) 7:15pm
Hancock vs. Cllinton-Graceville-Beardsly (KKOK) 7:30pm
Belgrade Brooten Elrosa vs. Verndale Secondary (The Cube) 7pm
Prior Lake vs. Rosemount (The Cube) 6:50pm
Morris Area vs. ACGC (The Cube) 5:50pm
Maccray vs. Minneota (The Cube) 5:45pm
Dawson-Boyd vs. Yellow Medicine East (KKRC) 7pm

Thursday, September 14th
Swanville vs. Osakis (KXDL 99.7) 7:30pm
Prior Lake vs. Lakeville North (The Cube or PrepSpotlight) 6:50pm
Melrose vs. Morris Area (The Cube or KKOK) 5:50pm
St. Cloud Cathedral vs. Foley (KNSI) 6:45pm
Delano vs. Hutchinson (KDUZ) 7pm
Fillmore Central vs. Chatfield (KVGO) 7pm
Pipestone vs. Windom vs. (KDOM FM) 7pm
Warroad vs. Lake of the Woods (KKWQ) 7pm
Fosston vs. Fertile-Beltrami (KKCQ FM) 7pm
Win-E-Mac vs. Mahnomen (KRJM) 7pm
New York Mills vs. Pillager (WWWI) 7:15pm
Crosby-Ironton vs. Pequot Lakes (KFGI) 7:15pm
Nevis vs. Pine River-Backus (KLKS) 7:15pm
McGreggor vs. Wrenshall (KKIN) 7:15pm
Park Christian vs. Ada-Borup/NCW (KRJB) 7pm
Jefferson vs. Benilde-St. Margaret's (CCX Media) 7pm
Pierz vs. Maple Lake (You Are There Sports) 7pm


Girls' Soccer
Tuesday, September 12th
Centennial vs. Maple Grove (CCX Media) 7pm
Hillcrest Lutheran vs. Bemidji (KBUN) 4:45pm
Minnehaha/Heritage Christian vs. Blake (PrepSpotlight) 7pm
Andover vs. Blaine (PrepSpotlight) 7pm
East Ridge vs. Woodbury (PrepSpotlight) 7pm

Thursday, September 14th
Lakeville South vs. Eastview (PrepSpotlight) 7pm
Lakeville North vs. Prior Lake (PrepSpotlight) 7pm
Stillwater vs. Roseville (PrepSpotlight or CTV) 7pm

Boys' Soccer
Tuesday, September 12th
Centennial vs. Maple Grove (CCX Media) 5pm
Minnehaha/Heritage Christian vs. Blake (PrepSpotlight) 5pm
Andover vs. Blaine (PrepSpotlight) 5pm
East Ridge vs. Woodbury (PrepSpotlight) 5pm

Wednesday, September 13th
St. Paul Central vs. St. Paul Johnson (651 Sports) 7pm

Thursday, September 14th
Crookston vs. Bemidji (KBUN) 3:45pm
Lakeville South vs. Eastview (PrepSpotlight) 5pm
Lakeville North vs. Prior Lake (PrepSpotlight) 5pm
Stillwater vs. Roseville (PrepSpotlight or CTV) 5pm

Spotlight Games

most popular

Tag(s): Featured  Star Tribune  Hub Exclusive  Onamia  White  South  East  West   Fulda  Westbrook-Walnut Grove  West  North  Ada-Borup/NCW  South  Hillcrest Lutheran  Verndale  Brandon-Evansville  Clinton-Graceville-Beardsley  Hancock  MACCRAY  Renville County West  Wheaton-Herman-Norcross  Big Southeast  East Central  North  Albany  Foley  St. Cloud Cathedral  South  Annandale  Delano  Glencoe-Silver Lake  Hutchinson  Watertown-Mayer  Metro  East  Cretin-Derham Hall  East Ridge  Mounds View  Roseville  Stillwater  Woodbury  Maroon  Hastings  Hill-Murray  Park of Cottage Grove   South  Eastview  Lakeville North  Lakeville South  Rosemount  Midwest  Blue  Long Prairie-Grey Eagle  Osakis  Staples-Motley  United North Central  Red  Detroit Lakes  Fergus Falls  Roseau  White  Breckenridge  Crookston  Warroad  Mid Southeast  East  Kingsland  Southland  West  Mid State  Sub 1  Maple Lake  Melrose  Sub 2  Minnewaska  Morris Area/Chokio-Alberta  Yellow Medicine East  Sub 3  Belgrade-Brooten-Elrosa  Royalton  Upsala/Swanville  Northeast  Blue  Silver  Braham  White  Northwest  West  Lake Park-Audubon  Badger-Greenbush-Middle River  Fosston  Mahnomen  East  Blackduck  Pillager  Pine River-Backus  North Central  Blue  Elk River  Red  Bemidji  Brainerd  Moorhead  St. Cloud Tech  Willmar  White  Chisago Lakes  Princeton  Southeast  Red  Plainview-Elgin-Millville  White  Southwest  East  Ortonville  Lakeview  Murray County Central  Canby  Dawson-Boyd  Minneota  West  Sleepy Eye  South Central  Blue  Mayer Lutheran  Red  White  Jackson County Central  Pipestone Area  Redwood Valley  Windom  Suburban  Red  White   Chanhassen  Chaska  Orono  Richfield  Twin City  Blue  Gold  SMB  Maroon  Fridley  Red  North  Andover  Anoka  Blaine  Centennial  Totino-Grace  West  Eden Prairie  Edina  Maple Grove  Minnetonka  Prior Lake  Shakopee  Wayzata  Wrenshall  Central  Blue  Gold  Grey