Football
Roseau vs. Breckenridge (WILD 102) 5:30pm
Bemidji vs. Sauk Rapids (KBUN) 6pm
Hastings vs. Park (KDWA) 6:05pm
Worthington vs. Marshall (104.3 The Party) 6:30pm
Stillwater vs. Roseville (Valley Access) 6:30pm
Ada-Borup/NCW vs. Cass Lake-Bena (KRJB) 6:35pm
Fosston vs. Mahnomen (KRJM) 6:35pm
Win-E-Mac vs. NCEUH (KKCQ FM) 6:35pm
Delano vs. Glencoe-Silver Lake (KGLB) 6:40pm
Hutchinson vs. Big Lake (KDUZ) 6:40pm
Princeton vs. Willmar (KWLM) 6:40pm
Renville County West vs. Maccray (97.3 The River) 6:40pm
Moorhead vs. St. Cloud Tech (KNSI) 6:45pm
Aitkin vs. Virginia (KKIN AM) 6:45pm
Carlton vs. Isle (KKIN) 6:45pm
Pequot Lakes vs. Perham (KLKS) 6:45pm
Bagley vs. Pine River-Backus (KFGI) 6:45pm
Ottertail Central vs. Pillager (WWWI) 6:45pm
Lester Prairie/Holy Trinity vs. United South Central (KARP) 6:50pm
ACGC vs. Morris Area (KMRS) 7pm
Heron Lake-Okabena vs. Fulda (KDOM FM) 7pm
Detroit Lakes vs. Fergus Falls (KDLM) 7pm
Kingsland vs. Southland (KVGO) 7pm
Martin County West vs. Windom (KDOM AM) 7pm
Sleepy Eye vs. Murray County Central (KJOE) 7pm
Wheaton-Herman-Norcross vs. Brandon-Evansville (KKOK) 7pm
Minnewaska vs. Montevideo (KDMA) 7pm
Ortonville vs. Yellow Medicine East (KKRC) 7pm
Blackduck vs. Warroad (KKWQ) 7pm
Richfield vs. Orono (PrepSpotlight) 7pm
Chaska vs. Chanhassen (PrepSpotlight) 7pm
Staples-Motley vs. Long Prairie-Grey Eagle (KXDL) 7pm
SMB vs. Fridley (PrepSpotlight) 7pm
Maple Grove vs. Minnetonka (PrepSpotlight) 7pm
Cretin-Derham Hall vs. Woodbury (PrepSpotlight) 7pm
Centennial vs. Anoka (PrepSpotlight) 7pm
Chisago Lakes vs. Andover (PrepSpotlight) 7pm
Shakopee vs. Eastview (PrepSpotlight) 7pm
Eden Prairie vs. Prior Lake (PrepSpotlight or PSB Media) 7pm
Mahtomedi vs. Hill-Murray (PrepSpotlight) 7pm
Lakeville North vs. Farmington (PrepSpotlight) 7pm
Lake Park Audubon vs. Badger Greenbush Middle River (The Cube) 7pm
Morris Area vs. ACGC (The Cube) 7pm
Belgrade Brooten Elrosa vs. Royalton (The Cube) 7pm
Totino-Grace vs. Mounds View (The Cube) 7pm
Hopkins vs. Armstrong (CCX Media) 7pm
Pierz vs. Maple Lake (SFM Sports or You Are There Sports) 7pm
Esko vs. Greenway/N-K (WKLK FM) 7pm
Hibbing vs. Cloquet (WKLK AM) 7pm
Moose Lake-Willow River vs. International Falls (WMOZ or KSDM) 7pm
Minnesota Valley Lutheran vs. St. Clair (KNUJ AM) 7pm
Volleyball
Tuesday, September 12th
Long Prairie-Grey Eagle vs. Swanville (KXDL 99.7) 7:30pm
Eagan vs. Lakeville South (PrepSpotlight) 7pm
Albany vs. St. Cloud Cathedral (KNSI) 6:45pm
Hastings vs. Park (KDWA) 7pm
Westbrook-Walnut Grove vs. Windom (KDOM FM) 7pm
Canby vs. Lakeview (Lakeview Youtube) 7:15pm
Hancock vs. Cllinton-Graceville-Beardsly (KKOK) 7:30pm
Belgrade Brooten Elrosa vs. Verndale Secondary (The Cube) 7pm
Prior Lake vs. Rosemount (The Cube) 6:50pm
Morris Area vs. ACGC (The Cube) 5:50pm
Maccray vs. Minneota (The Cube) 5:45pm
Dawson-Boyd vs. Yellow Medicine East (KKRC) 7pm
Thursday, September 14th
Swanville vs. Osakis (KXDL 99.7) 7:30pm
Prior Lake vs. Lakeville North (The Cube or PrepSpotlight) 6:50pm
Melrose vs. Morris Area (The Cube or KKOK) 5:50pm
St. Cloud Cathedral vs. Foley (KNSI) 6:45pm
Delano vs. Hutchinson (KDUZ) 7pm
Fillmore Central vs. Chatfield (KVGO) 7pm
Pipestone vs. Windom vs. (KDOM FM) 7pm
Warroad vs. Lake of the Woods (KKWQ) 7pm
Fosston vs. Fertile-Beltrami (KKCQ FM) 7pm
Win-E-Mac vs. Mahnomen (KRJM) 7pm
New York Mills vs. Pillager (WWWI) 7:15pm
Crosby-Ironton vs. Pequot Lakes (KFGI) 7:15pm
Nevis vs. Pine River-Backus (KLKS) 7:15pm
McGreggor vs. Wrenshall (KKIN) 7:15pm
Park Christian vs. Ada-Borup/NCW (KRJB) 7pm
Jefferson vs. Benilde-St. Margaret's (CCX Media) 7pm
Pierz vs. Maple Lake (You Are There Sports) 7pm
Girls' Soccer
Tuesday, September 12th
Centennial vs. Maple Grove (CCX Media) 7pm
Hillcrest Lutheran vs. Bemidji (KBUN) 4:45pm
Minnehaha/Heritage Christian vs. Blake (PrepSpotlight) 7pm
Andover vs. Blaine (PrepSpotlight) 7pm
East Ridge vs. Woodbury (PrepSpotlight) 7pm
Thursday, September 14th
Lakeville South vs. Eastview (PrepSpotlight) 7pm
Lakeville North vs. Prior Lake (PrepSpotlight) 7pm
Stillwater vs. Roseville (PrepSpotlight or CTV) 7pm
Boys' Soccer
Tuesday, September 12th
Centennial vs. Maple Grove (CCX Media) 5pm
Minnehaha/Heritage Christian vs. Blake (PrepSpotlight) 5pm
Andover vs. Blaine (PrepSpotlight) 5pm
East Ridge vs. Woodbury (PrepSpotlight) 5pm
Wednesday, September 13th
St. Paul Central vs. St. Paul Johnson (651 Sports) 7pm
Thursday, September 14th
Crookston vs. Bemidji (KBUN) 3:45pm
Lakeville South vs. Eastview (PrepSpotlight) 5pm
Lakeville North vs. Prior Lake (PrepSpotlight) 5pm
Stillwater vs. Roseville (PrepSpotlight or CTV) 5pm
Tag(s): Featured Star Tribune Hub Exclusive Onamia White South East West Fulda Westbrook-Walnut Grove West North Ada-Borup West South Hillcrest Lutheran Verndale Ashby/Brandon-Evansville Clinton-Graceville-Beardsley Hancock MACCRAY Renville County West Wheaton-Herman-Norcross Big Southeast East Central North Albany Foley St. Cloud Cathedral South Annandale Delano Glencoe-Silver Lake Hutchinson Watertown-Mayer Metro East Cretin-Derham Hall East Ridge Mounds View Roseville Stillwater Woodbury Maroon Hastings Hill-Murray Park of Cottage Grove South Eastview Lakeville North Lakeville South Rosemount Midwest Blue Long Prairie-Grey Eagle Osakis Staples-Motley Sebeka Red Detroit Lakes Fergus Falls Roseau White Breckenridge Crookston Warroad Mid Southeast White Kingsland Southland East Mid State Sub 1 Maple Lake Melrose Sub 2 Minnewaska Morris Area/Chokio-Alberta Yellow Medicine East Sub 3 Belgrade-Brooten-Elrosa Royalton Upsala/Swanville Northeast Blue Silver Braham White Northwest West Lake Park-Audubon Badger/Greenbush-Middle River Fosston Mahnomen East Blackduck Pillager Pine River-Backus North Central Blue Elk River Red Bemidji Brainerd Moorhead St. Cloud Tech Willmar White Chisago Lakes Princeton Southeast Red Plainview-Elgin-Millville White Southwest North Ortonville Lakeview Murray County Central Canby Dawson-Boyd Minneota South Sleepy Eye South Central Blue Mayer Lutheran Red White Jackson County Central Pipestone Redwood Valley Windom Suburban Red White Chanhassen Chaska Orono Richfield Twin City City - Blue Suburban - Gold SMB Suburban - Maroon Fridley City - Red North Andover Anoka Blaine Centennial Totino-Grace West Eden Prairie Edina Maple Grove Minnetonka Prior Lake Shakopee Wayzata Wrenshall Central Blue Gold Gray